  • FMP100JT-52-20R
FMP100JT-52-20R
advertisement
Manufacturer No:
FMP100JT-52-20R
HK JDW NO:
898-FMP100JT-52-20R
Datasheet:
FMP100JT-52-20R
Description:
20Ohm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP100JT-52-20R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    1W