  • FMP100FRF52-280K
FMP100FRF52-280K
advertisement
Manufacturer No:
FMP100FRF52-280K
HK JDW NO:
898-FMP100FRF52-280K
Datasheet:
FMP100FRF52-280K
Description:
280kOhm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP100FRF52-280K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    280kOhm