  • FMP-50FR-52-7K32
FMP-50FR-52-7K32
advertisement
Manufacturer No:
FMP-50FR-52-7K32
HK JDW NO:
898-FMP-50FR-52-7K32
Datasheet:
FMP-50FR-52-7K32
Description:
7.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP-50FR-52-7K32
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.32kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W