  • FMF50SFTE52-15R
FMF50SFTE52-15R
advertisement
Manufacturer No:
FMF50SFTE52-15R
HK JDW NO:
898-FMF50SFTE52-15R
Datasheet:
FMF50SFTE52-15R
Description:
15Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMF50SFTE52-15R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W