  • FMF-50FTF52-160K
FMF-50FTF52-160K
advertisement
Manufacturer No:
FMF-50FTF52-160K
HK JDW NO:
898-FMF-50FTF52-160K
Datasheet:
FMF-50FTF52-160K
Description:
160kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMF-50FTF52-160K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    160kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W