  • FMF-25FRF52-91R
FMF-25FRF52-91R
advertisement
Manufacturer No:
FMF-25FRF52-91R
HK JDW NO:
898-FMF-25FRF52-91R
Datasheet:
FMF-25FRF52-91R
Description:
91Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMF-25FRF52-91R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W