  • FM200EAXXX
FM200EAXXX
advertisement
Manufacturer No:
FM200EAXXX
HK JDW NO:
790-FM200EAXXX
Package:
Datasheet:
FM200EAXXX
Description:
FM200EAXXX=RELAY, 3PST, 240VAC C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FM200EAXXX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Part Status
    Active
  • ELV
    Non-Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Number of Poles
    3
  • Contact Current Rating
    200A
  • Coil Voltage (AC)
    240V