  • FLAX4K2200F
FLAX4K2200F
advertisement
Manufacturer No:
FLAX4K2200F
HK JDW NO:
890-FLAX4K2200F
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLAX4K2200F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FLA
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.087W 5.60mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    4.22kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm