  • FL4000095
FL4000095
advertisement
Manufacturer No:
FL4000095
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FL4000095
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FL4000095
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FL4000095
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FL4000095.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • HTS Code
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±15ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    40MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    15pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.78mm