  • FL2710011
FL2710011
advertisement
Manufacturer No:
FL2710011
HK JDW NO:
233-FL2710011
Datasheet:
FL2710011
Step5Bar-code shipping tag
FL2710011
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Operating Frequency
    27.1MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.78mm