  • FL1P-22NA-1-G24V
FL1P-22NA-1-G24V
advertisement
Manufacturer No:
FL1P-22NA-1-G24V
HK JDW NO:
512-FL1P-22NA-1-G24V
Package:
Datasheet:
FL1P-22NA-1-G24V
Description:
LED GRN 22MM NUT 24VAC/DC STK
Step5Bar-code shipping tag
FL1P-22NA-1-G24V
    Select All
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    60°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    29.00mm Dia
  • Millicandela Rating
    8000 ~ 10000mcd
  • Lamp Color
    Green
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AC/DC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    FL1P
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP50
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.00mm)
  • Voltage
    24V