  • FKP4U006804B00KSSD
FKP4U006804B00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
FKP4U006804B00KSSD
HK JDW NO:
864-FKP4U006804B00KSSD
Description:
680pF Film Capacitor 10% Radial 2kV-DC 550V-AC
Step5Bar-code shipping tag
FKP4U006804B00KSSD
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AC RATED VOLTAGE(V):550
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    550V
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm