  • FKP2O101001D00KO00
FKP2O101001D00KO00
advertisement
Manufacturer No:
FKP2O101001D00KO00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-FKP2O101001D00KO00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKP2O101001D00KO00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.313
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    100pF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 4.5 X 6
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    4.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Seated Plane Height (mm)
    6(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    1000VDC|250VAC