  • FKP2J011001D00KSSD
FKP2J011001D00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
FKP2J011001D00KSSD
HK JDW NO:
864-FKP2J011001D00KSSD
Step5Bar-code shipping tag
FKP2J011001D00KSSD
    0.313
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.001uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 4.5 X 6
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    4.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    6(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    250VAC|630VDC