  • FKP2F014701I00KN00
FKP2F014701I00KN00
advertisement
Manufacturer No:
FKP2F014701I00KN00
HK JDW NO:
864-FKP2F014701I00KN00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKP2F014701I00KN00
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.648
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.0047uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 6.5 X 8
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    6.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Seated Plane Height (mm)
    8(Max)
  • Packaging
    Tape and Roll
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    250VDC|160VAC