  • FKP1O131007C00JYSD
FKP1O131007C00JYSD
advertisement
Manufacturer No:
FKP1O131007C00JYSD
HK JDW NO:
864-FKP1O131007C00JYSD
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 5647
Step5Bar-code shipping tag
FKP1O131007C00JYSD
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TRAY
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height
    24mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    13mm