  • FKN5WSFR-73-18R
FKN5WSFR-73-18R
advertisement
Manufacturer No:
FKN5WSFR-73-18R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FKN5WSFR-73-18R
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
18Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKN5WSFR-73-18R
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Length
    17.5006mm