  • FKM-75KT-73-470R
FKM-75KT-73-470R
advertisement
Manufacturer No:
FKM-75KT-73-470R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FKM-75KT-73-470R
Package:
Axial
Datasheet:
FKM-75KT-73-470R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKM-75KT-73-470R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    FKM
  • Size / Dimension
    0.142Diax0.390L 3.60mmx9.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Flame Proof, Fusible, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W