  • FI212C245031-T
FI212C245031-T
advertisement
Manufacturer No:
FI212C245031-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FI212C245031-T
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
FI212C245031-T
Description:
FILTER BALANCE 2.4GHZ BLUETOOTH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FI212C245031-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    FI
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.9 (mm)/L0.079XB0.049XH0.035 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Balance
  • Insertion Loss (dB)
    3.7 dB
  • Ripple
    1dB
  • Attenuation@Freq-Max
    20 dB
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2mm