  • FI-X30HL-KITASSY-300M
FI-X30HL-KITASSY-300M
advertisement
Manufacturer No:
FI-X30HL-KITASSY-300M
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-FI-X30HL-KITASSY-300M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FI-X30HL-KITASSY-300M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Published
    2008
  • Series
    FI-X
  • Feature
    Assembly Kit
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug to Plug
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Gray
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    200V
  • Pitch
    1mm
  • Current Rating
    1A
  • Contact Finish
    Tin
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Wire/Cable Type
    Discrete
  • Cable Termination
    Crimp
  • Usage
    Display Cable
  • Pitch - Connector
    0.039 1.00mm
  • Length
    0.984' 300.00mm 11.81