  • FHP-23-02-T-S
FHP-23-02-T-S
advertisement
Manufacturer No:
FHP-23-02-T-S
HK JDW NO:
680-FHP-23-02-T-S
Package:
Datasheet:
FHP-23-02-T-S
Description:
1 Rows Receptacle Solder Phosphor Bronze Surface Mount Tube Tin Liquid Crystal Polymer (LCP) 23 Positions Female Socket
Step5Bar-code shipping tag
FHP-23-02-T-S
    Liquid Crystal Polymer (LCP)
  • Housing Material
    Plastic
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tube
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    23
  • Number of Rows
    1
  • HTS Code
  • Total Number of Contacts
    23
  • Insulation Height
    0.368 9.35mm
  • Pitch - Mating
    0.156 3.96mm
  • Housing Color
    Black
  • Empty Shell
  • Height
    8.89mm
  • Length
    91.1mm
  • Width
    5.08mm