  • FGSD12SR6012NA
FGSD12SR6012NA
advertisement
Manufacturer No:
FGSD12SR6012NA
HK JDW NO:
301-FGSD12SR6012NA
Package:
Module
Datasheet:
FGSD12SR6012NA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FGSD12SR6012NA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Tomodachi (66W)
  • Size / Dimension
    0.48Lx0.48W x 0.33 H 12.2mmx12.2mmx8.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module, Digital
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95.4%
  • Voltage - Input (Max)
    14.4V
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    0.45V~5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Current - Output (Max)
    12A
  • Output Power
    66W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Min Input Voltage
    3V
  • Max Input Voltage
    14.4V
  • Current - Output 1
    12A
  • Height
    8.5mm
  • Length
    12.2mm
  • Width
    12.2mm