  • FGHL50T65SQ
FGHL50T65SQ
advertisement
Manufacturer No:
FGHL50T65SQ
HK JDW NO:
598-FGHL50T65SQ
Datasheet:
FGHL50T65SQ
Step5Bar-code shipping tag
FGHL50T65SQ
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    268W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Test Condition
    400V, 25A, 4.7 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 50A
  • Gate Charge
    99nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    200A
  • Td (on/off) @ 25°C