  • FGH75T65SQDTL4
FGH75T65SQDTL4
advertisement
Manufacturer No:
FGH75T65SQDTL4
HK JDW NO:
598-FGH75T65SQDTL4
Package:
TO-247-4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FGH75T65SQDTL4
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Package / Case
    TO-247-4
  • Weight
    6.289g
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Reverse Recovery Time
    76ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    150A
  • Test Condition
    400V, 18.8A, 15 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 75A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    128nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    300A
  • Td (on/off) @ 25°C