  • FGG.1K.308.CYCC45Z
FGG.1K.308.CYCC45Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.1K.308.CYCC45Z
HK JDW NO:
452-FGG.1K.308.CYCC45Z
Purchasing and Inquiry
FGG.1K.308.CYCC45Z Overview
FGG.1K.308.CYCC45Z Features
1K series
FGG.1K.308.CYCC45Z Applications
There are a lot of LEMO FGG.1K.308.CYCC45Z Circular Connectors applications.
  • Variable speed/frequency drivers
  • Datacom
  • Military Technology
  • Transportation
  • Blowers
  • Industrial Automation
  • Instrumentation
  • Control panels
  • Measuring & Control Technology
  • Electrical substations
Step5Bar-code shipping tag
FGG.1K.308.CYCC45Z
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
    Backshell
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Crimp
  • Number of Positions
    8
  • Current Rating
    5A
  • Shell Size - Insert
    308
  • Cable Opening
    0.161 ~ 0.177 (4.10mm ~ 4.50mm)