  • FGG.3K.330.CNAK15
FGG.3K.330.CNAK15
advertisement
Manufacturer No:
FGG.3K.330.CNAK15
HK JDW NO:
452-FGG.3K.330.CNAK15
Package:
Datasheet:
FGG.3K.330.CNAK15
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 12899
Step5Bar-code shipping tag
FGG.3K.330.CNAK15
  • Insert Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    3K
  • Number of Positions
    30
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    3.5A
  • Shell Size - Insert
    330
  • Cable Opening
    0.555 ~ 0.591 (14.10mm ~ 15.00mm)