  • FGG.3B.806.CNAD62Z
FGG.3B.806.CNAD62Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.3B.806.CNAD62Z
HK JDW NO:
452-FGG.3B.806.CNAD62Z
Quantity:
In Stock : 8020
Step5Bar-code shipping tag
FGG.3B.806.CNAD62Z
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Insert Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    3B
  • Termination
    Solder Cup
  • Number of Positions
    7 (6 + 1 Coax)
  • Color
    Silver
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    7A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    806
  • Cable Opening
    0.193 ~ 0.244 (4.90mm ~ 6.20mm)