  • FGG.3B.305.CLAD62Z
FGG.3B.305.CLAD62Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.3B.305.CLAD62Z
HK JDW NO:
452-FGG.3B.305.CLAD62Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 16910
Step5Bar-code shipping tag
FGG.3B.305.CLAD62Z
  • Current Rating
    19A
  • Shell Size - Insert
    305
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.193 ~ 0.244 (4.90mm ~ 6.20mm)
  • Diameter
    18mm
  • Length
    58mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    39.4μin 1.00μm
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP50
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C