  • FGG.2K.303.CLAK10Z
FGG.2K.303.CLAK10Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.2K.303.CLAK10Z
HK JDW NO:
452-FGG.2K.303.CLAK10Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 7085
Step5Bar-code shipping tag
FGG.2K.303.CLAK10Z
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    2K
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Silver
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    17A
  • Shell Size - Insert
    303
  • Cable Opening
    0.378 ~ 0.394 (9.60mm ~ 10.00mm)