  • FGG.1K.314.CYCC65
FGG.1K.314.CYCC65
advertisement
Manufacturer No:
FGG.1K.314.CYCC65
HK JDW NO:
452-FGG.1K.314.CYCC65
Package:
Datasheet:
FGG.1K.314.CYCC65
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 8700
Step5Bar-code shipping tag
FGG.1K.314.CYCC65
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Termination
    Crimp
  • Number of Positions
    14
  • Current Rating
    2A
  • Shell Size - Insert
    314
  • Cable Opening
    0.240 ~ 0.256 (6.10mm ~ 6.50mm)