  • FGG.1K.307.CLAK85Z
FGG.1K.307.CLAK85Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.1K.307.CLAK85Z
HK JDW NO:
452-FGG.1K.307.CLAK85Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 1581
Step5Bar-code shipping tag
FGG.1K.307.CLAK85Z
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    1K
  • Feature
    Backshell
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Solder Cup
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    7
  • Color
    Silver
  • HTS Code
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    7A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    307
  • Contact Gender
    Male
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Cable Opening
    0.319 ~ 0.335 (8.10mm ~ 8.50mm)