  • FGG.1B.314.CLAM31Z
FGG.1B.314.CLAM31Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.1B.314.CLAM31Z
HK JDW NO:
452-FGG.1B.314.CLAM31Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 15873
Step5Bar-code shipping tag
FGG.1B.314.CLAM31Z
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    1B
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    14
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    G
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    2A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    314
  • Cable Opening
    0.106 ~ 0.122 (2.70mm ~ 3.10mm)
  • Diameter
    12mm
  • Length
    43mm