  • FGG.1B.307.CLAM31Z
FGG.1B.307.CLAM31Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.1B.307.CLAM31Z
HK JDW NO:
452-FGG.1B.307.CLAM31Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 3844
Step5Bar-code shipping tag
FGG.1B.307.CLAM31Z
  • Current Rating
    7A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    307
  • Cable Opening
    0.106 ~ 0.122 (2.70mm ~ 3.10mm)
  • Diameter
    12mm
  • Length
    43mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    39.4μin 1.00μm
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP50
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C