  • FGG.1B.305.CYCD76Z
FGG.1B.305.CYCD76Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.1B.305.CYCD76Z
HK JDW NO:
452-FGG.1B.305.CYCD76Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 1656
Step5Bar-code shipping tag
FGG.1B.305.CYCD76Z
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    1B
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Number of Positions
    5
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    9A
  • Shell Size - Insert
    305
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.283 ~ 0.299 (7.20mm ~ 7.60mm)
  • Diameter
    12mm
  • Length
    43mm