  • FGG.0K.302.KLAC45
FGG.0K.302.KLAC45
advertisement
Manufacturer No:
FGG.0K.302.KLAC45
HK JDW NO:
452-FGG.0K.302.KLAC45
Package:
Datasheet:
FGG.0K.302.KLAC45
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 2 Positions Solder Cup Gold Black Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 7196
Step5Bar-code shipping tag
FGG.0K.302.KLAC45
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Black Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    0K
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Black
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    10A
  • Shell Finish
    Black Chrome
  • Shell Size - Insert
    302
  • Cable Opening
    0.161 ~ 0.177 (4.10mm ~ 4.50mm)