  • FG8063WPTNF
FG8063WPTNF
advertisement
Manufacturer No:
FG8063WPTNF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-FG8063WPTNF
Package:
806
Datasheet:
FG8063WPTNF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FG8063WPTNF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Package / Case
    806
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    TNC Female
  • Frequency
    896MHz
  • Power - Max
    100W
  • Gain
    3dBd
  • Frequency Range
    806MHz~896MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    851MHz
  • Height (Max)
    29.000 736.60mm