  • FFA.0S.303.CLAL37
FFA.0S.303.CLAL37
advertisement
Manufacturer No:
FFA.0S.303.CLAL37
HK JDW NO:
452-FFA.0S.303.CLAL37
Package:
Datasheet:
FFA.0S.303.CLAL37
Description:
Plug, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
Quantity:
In Stock : 9691
Step5Bar-code shipping tag
FFA.0S.303.CLAL37
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    0S
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    3
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    7A
  • Shell Size - Insert
    303
  • Cable Opening
    0.126 ~ 0.146 (3.20mm ~ 3.70mm)