  • FEBFAN23SV15M-LVA-GEVB
FEBFAN23SV15M-LVA-GEVB
advertisement
Manufacturer No:
FEBFAN23SV15M-LVA-GEVB
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-FEBFAN23SV15M-LVA-GEVB
Package:
Datasheet:
Description:
EVAL BOARD FOR FAN23SV15M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FEBFAN23SV15M-LVA-GEVB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Main Purpose
    DC/DC, Step Down
  • Outputs and Type
    1, Non-Isolated
  • Regulator Topology
    Buck
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    7V~15V
  • Current - Output
    15A
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Frequency - Switching
    500kHz