  • FD2000047
FD2000047
advertisement
Manufacturer No:
FD2000047
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FD2000047
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FD2000047
Description:
OSCILLATOR XO 20.000MHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FD2000047
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FD2000047.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SaRonix-eCera™ FD
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Current
    15mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm