  • FCR50SJT-52-13R
FCR50SJT-52-13R
advertisement
Manufacturer No:
FCR50SJT-52-13R
HK JDW NO:
898-FCR50SJT-52-13R
Datasheet:
FCR50SJT-52-13R
Description:
13Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
FCR50SJT-52-13R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -500/ +350ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W