  • FCR-25JT-52-6R8
FCR-25JT-52-6R8
advertisement
Manufacturer No:
FCR-25JT-52-6R8
HK JDW NO:
898-FCR-25JT-52-6R8
Datasheet:
FCR-25JT-52-6R8
Step5Bar-code shipping tag
FCR-25JT-52-6R8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -500/ +350ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W