  • FCR-25JR-52-3K
FCR-25JR-52-3K
advertisement
Manufacturer No:
FCR-25JR-52-3K
HK JDW NO:
898-FCR-25JR-52-3K
Datasheet:
FCR-25JR-52-3K
Description:
3kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
FCR-25JR-52-3K
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -500/ +350ppm/°C
  • Resistance
    3kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W