  • FCN2825E154K
FCN2825E154K
advertisement
Manufacturer No:
FCN2825E154K
HK JDW NO:
192-FCN2825E154K
Package:
2825 (7163 Metric)
Datasheet:
FCN2825E154K
Description:
FCN 0.15μF Film Capacitor ±10% 2825 (7163 Metric) Solder Pads 250V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
FCN2825E154K
  • Package / Case
    2825 (7163 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    Solder Pads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.71mm
  • Length
    7.112mm
  • Width
    6.2992mm