  • FCN2416E473K-D3
FCN2416E473K-D3
advertisement
Manufacturer No:
FCN2416E473K-D3
HK JDW NO:
192-FCN2416E473K-D3
Package:
2416 (6041 Metric)
Datasheet:
FCN2416E473K-D3
Description:
FCN 0.047μF Film Capacitor ±10% 2416 (6041 Metric) Solder Pads 250V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
FCN2416E473K-D3
  • Package / Case
    2416 (6041 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.161W 6.00mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Length
    6mm
  • Width
    4.1mm