  • FCN1913E332K-E1
FCN1913E332K-E1
advertisement
Manufacturer No:
FCN1913E332K-E1
HK JDW NO:
192-FCN1913E332K-E1
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
FCN1913E332K-E1
Description:
FCN 3300pF Film Capacitor ±10% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 250V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
FCN1913E332K-E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FCN
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    4.8006mm
  • Width
    3.302mm