  • FCC17A15SM200
FCC17A15SM200
advertisement
Manufacturer No:
FCC17A15SM200
HK JDW NO:
44-FCC17A15SM200
Package:
Datasheet:
FCC17A15SM200
Step5Bar-code shipping tag
FCC17A15SM200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mount
    Free Hanging, Panel
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Dielectric Material
    Thermoplastic
  • Shell Material, Finish
    Steel, Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FCC17
  • Published
    2010
  • Feature
    Filter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    15
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    200V
  • Contact Type
    Signal
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    16.78mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2A
  • Contact Finish
    Gold
  • Flange Feature
    Housing/Shell (Unthreaded)
  • Connector Style
    D-Sub
  • Number of Ports
    1
  • Contact Form
    Machined
  • Shell Size, Connector Layout
    2 DA A
  • Max Supply Voltage (DC)
    300V
  • Length
    39.14mm