  • FC8AQCCMC4.9152-T1
FC8AQCCMC4.9152-T1
advertisement
Manufacturer No:
FC8AQCCMC4.9152-T1
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FC8AQCCMC4.9152-T1
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC8AQCCMC4.9152-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FQ1045A
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.177W 10.00mmx4.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • Frequency
    4.9152MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L10.0XB4.5XH1.7 (mm)/L0.394XB0.177XH0.067 (inch)
  • Operating Frequency
    4.9152MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    500 µW
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm