  • FC5BQCCMC24.576-T1
FC5BQCCMC24.576-T1
advertisement
Manufacturer No:
FC5BQCCMC24.576-T1
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FC5BQCCMC24.576-T1
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC5BQCCMC24.576-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C5BQ
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH1.2 (mm)/L0.197XB0.126XH0.047 (inch)
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    500 µW
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm