  • FC4STCBAF12.0-BAG200
FC4STCBAF12.0-BAG200
advertisement
Manufacturer No:
FC4STCBAF12.0-BAG200
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FC4STCBAF12.0-BAG200
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ SERIES T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC4STCBAF12.0-BAG200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC49SLF
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    BAG
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB4.65XH3.6 (mm)/L0.447XB0.183XH0.142 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    Series
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.142 3.60mm