  • FC-255 32.7680K-AG0
FC-255 32.7680K-AG0
advertisement
Manufacturer No:
FC-255 32.7680K-AG0
HK JDW NO:
262-FC-255 32.7680K-AG0
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
FC-255 32.7680K-AG0 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FC-255 32.7680K-AG0
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FC-255
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.070W 4.90mmx1.80mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65kOhms
  • Load Capacitance
    7pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm